امروز: پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۶
"شیرز" دره ای به زیبایی بهشت

ثبت ژئوپارک شیرز در یونسکو در یکی دو سال اخیر مطرح شده و گام‌های نه چندان بلندی هم در این راستا برداشته شده است اما برای اینکه این ژئوپارک ثبت جهانی شود باید مسئولان نگاه ویژه‌ایی به آن داشته باشند.

جایگاه امروز مسجد در زندگیمان کجاست؟

صدای تلاوت خوشِ قاری قرآن از بلندگوهای مسجد به گوش می رسد؛ صوت زیبایی که خبر از نزدیک شدن لحظه اذان دارد.

 

ازدواج های نامتعارف

بزرگترین دلیل روی آوردن دختران به اینگونه ازدواج ها، نبود اشتیاق و تمایل مردان جوانبه ازدواج است که خود دلایل بسیار زیاد و قابل توجهی دارد که علاوه بر آنکه این مشکلات حل نشده و حتی راه حلی هم برای آن بدست نیاورده اند، هر روزه بیشتر و بیشتر هم می شود، چرا که دختران جوان که از ازدواج با مردان همگن و هم تعادل خود نومید

افزایش تجرد جوانان دهه 60 نسبت به دیگر دهه ها

امروزه کاهش آمار ازدواج جوانان از جمله مسائلی است که در جامعه شاهد هستیم، مسئله ای که گاها به یک معضل تبدیل گشته و نه تنها دختران و پسران مجرد را درگیر خود کرده بلکه خانواده ها نیز همچنان در انتظار تشکیل زندگی برای فرزندانشان هستند.

دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
بی نظیر ترین و برترین عکس های محرم 95

مجموعه ای از برترین و با کیفیت ترین عکس های دهه اول محرم 95 

یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۵
این نقاط را در کف دستتان فشار داده و معجزه آن را مشاهده کنید

تنها با فشار این نقاط در کف دستتان به آن که به دکتر مراجعه کنید بسیاری از دردها و بیماری های شما درمان شده و معجزه آن شما را حیرت زده می کند

یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱
علائم و نشانه های سرطان معده را بشناسید

سرطان معده یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر ناشی از سرطان در سراسر دنیاست؛ بنابراین آگاهی از علایم اولیه آن نقش بسزایی در درمان ایفا می کند.

پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱
مردان خدا

ﻣﺮﺩﻫﺎﯼ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻧﻪ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻩ ﺩﺍﺭﻥ..

پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
بهترین زمان برای نوشیدن آب

افزایش کارایی مغز، رفع سردرد، بهبود خلق و خو، رفع چین و چروک پوست، کاهش وزن و تسکین درد مفاصل تنها بخشی از فواید نوشیدن آب است. زمان مناسب برای نوشیدن آب نکته حایز اهمیتی است و نقش مهمی در افزایش سلامتی دارد.
عملکرد تمام اعضای بدن به آب وابسته است.

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
 وصیت نامه انیشتین"

روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه‌ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می‌گیرد و آدم‌هایی که سخت مشغول زنده‌ها و مرده‌ها هستند از کنارم می‌گذرند.

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
روز بیست و سوم مهر، روز عصای سفید است

روز بیست و سوم مهر، روز عصای سفید است؛ روزی که روشن دلان جهانْ طراوت، پویایی و نشاط را به جویبار زندگی فرامی خوانند.

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳
باید از رواج بازی های رایانه ای غربی جلوگیری کنیم

باید از رواج بازیهای رایانه‌ای غربی که موجب ترویج خشونتمی شود، جلوگیری کنیم بازيهاي رايانه اي يكي از سرگرمي هاي كودكان، نوجوانان، جوانان و حتي بزرگسالان در عصر جديد است. اين بازيهاي مهيج و پركشش ساعتها نوجوان و جوان ما را در مقابل صفحه نمايشگر ميخكوب كرده او را از دنياي واقعيات به عالم تخيلات فرو مي برد و در اين گير و دار يا چيز اندكي را به او مي آموزد و يا چيزي را از او مي گيرد 

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
چرا کتاب نمی خوانیم؟

کتاب نمی خوانیم زیرا، در مجموعه ی زندگی اجتماعی مان، دانا شدن و خردمندانه زیستن، جایی ندارد و دردی از ما دوا نمی کند.

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
رشد قارچ گونه قلیان سراها در شهر خرم آباد

در ماه‌های اخیر قلیان سراهای حاشیه شهر خرم‌آباد رشد قارچ گونه داشته‌اند بگونه‌ایی که با عبور هر یک از مسیر های ورودی این شهر بیش از هر چیز دیگری قلیان سراهای متعدد و پشت سر هم به چشم می‌ خورد

شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
حیا و عفت جنسی والدین در مقابل فرزندان

پوشش مناسب والدین در حضور کودکان، چگونه باید باشد؟والدین برای سلامت جنسی فرزندانشان در خانواده، چه نکاتی را باید رعایت کنند؟شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
مهر و مودت هدیه الهی به زوج ها

اگر کسی بخواهد به آرامش برسد و خانه‌ای از مهر و مودت و محبت بنا کند باید به جای تجملات و هزینه‌های گزاف و تالار و جهیزیه‌ها و مهریه‌های سنگین به سنت‌های دیگری عمل کند که باعث استواری بنای خانه و خانواده می‌شود.

شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶
ازدواج موقت اماها و اگرها …

ازدواج سفید و ازدواجهای موقت بدون فکر همه و همه خطری است که هرچه جامعه شناسان و روانشناسان از آن می گویند نتیجه کمتری حاصل می شود عده ای این اظهارات را دون شان جامعه می دانند و برخی هم معتقدند جاذبه های زندگی و روابط آزاد مانع از تاثیر گذاری این مباحث می شود 

پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
چگونه فرزندمان را به خوب حرف زدن تشویق کنیم؟

یکی از مهم ترین و سازنده ترین ابعاد رشدی هر فردی، رشد زبان، یعنی نحوه سخن گفتن است. والدین با نوع آموزشی که در این زمینه به کودکان‌شان می دهند می توانند آن ها را افراد خوش زبان و یا بد زبان پرورش بدهند.

سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
شرایط سنی در ازدواج ملاک نیست

 ملاک عددی سن در ازدواج مهم نیست بلکه بلوغ عقلی مهم است و شرایط سنی بستگی به محیط زندگی و موقعیت های زمانی، اجتماعی و فرهنگی دارد.

 

سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
چشم و هم چشمی و عمل افزایش قد + کاریکاتور

عمل افزایش قد ، یکی از جدید ترین عمل های زیبایی است که مهم ترین علل گرایش افراد به خصوص بانوان به آن را می توان ناشی از چشم و هم چشمی دانست.

سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
لرستان، میراث مشترک اقوام است

ساکنان لرستان سابقه ای بسیار طولانی زندگی کردن در کنار هم دارند؛ این فرایند هویت یابی آنان هزاران سال است که شکل گرفته و اگر دگرگونی صورت گرفته است این دگرگونی برای همه ی آن ها است.

یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳
دوست، نزدیکترین خویشاوندان است

کسانی که واقع بینانه به مسئله دوستی می نگرند و سود و زیان آن را با هم می سنجند؛ در می یابند که در مجموع ، نه تنها دوستی و دوست ، سودمند است ؛ بلکه لازمه زندکی اجتماعی و رسیدن به مقصد است

سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
اگر خانه شما حیاط ندارد این مطلب را بخوانید

من همیشه با خودم فکر می کنم افرادی که خانه هایشان حیاط ندارد چگونه می توانند این وضعیت را تحمل کنند؟ چگونه می توانند به دور از گل و گیاهان زندگی کنند

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶
همسر فوتبالیست معروف کشورمان به دلیل خیانت شوهرش درخواست طلاق داد

من با این آقا دیگر نمی توانم زندگی کنم. او نه اخلاق خوبی دارد و نه به اصول زندگی و اخلاقی پایبند است. تازگی ها هم دست بزن پیدا کرده است!

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷
 نصب سردیس مشاهیر لر در غرفه شهرداری خرم آباد در هفته فرهنگی اقتصادی لرستان

اقدام خوب شهرداری خرم آباد در نصب سردیس مشاهیر لر در غرفه شهرداری خرم آباد در هفته فرهنگی اقتصادی لرستان.

 

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
بیکاری جوانان را دیوانه می‌کند!

معضل بیکاری نه تنها بر جامعه و خانواده تاثیرات سوء دارد بلکه سبب ایجاد ناراحتی های جسمی و روحی بر افراد می شود. داشتن کار و درآمد به طور غیرمستقیم برای جوانان، یک نوع هویت و شخصیت ایجاد می کند.

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
ریز علی لرستانی درگمنامی در گذشت

رشید نامداری پدر فداکار کوهدشتی که جان خود را برای مهار  آتش مراتع  و جنگل های بلوط کوهد شت  به خطر انداخت سرانجام امروز به دلیل شدت سوختگی فراوان  فوت کرد.

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
وبلاگ نویسان استان لرستان
سرباز صفر