امروز: چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۱
تعداد بازدید: ۱۸۴۸

رهبر معظم انقلاب در یکی از بیانات خود در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند: «امروز آرایش تهاجمی فرهنگی بسیار خطرناکی علیه انقلاب به وضوح مشاهده می شود، زیرا جهان اسلام بیدار و هوشیار شده است.

کد خبر: ۱۶۶۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۹

"حرف لر "نوشت:

مصاحبه

مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود بر اهمیت جنگ نرم تاکید بسیار داشته اند و همواره این موضوع را به عنوان یکی از ضروریات معرفی کرده اند. ایشان در یکی از بیانات خود در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند:

«امروز آرایش تهاجمی فرهنگی بسیار خطرناکی علیه انقلاب به وضوح مشاهده می شود، زیرا جهان اسلام بیدار و هوشیار شده است. از این رو تهاجم فرهنگی دشمن با گذشته تفاوت بسیار دارد و شکل جدیدی پیدا کرده است و برای مقابله با آن باید با شناخت و آگاهی کامل عمل کنیم.»

در این میان نقش جوانان به عنوان «افسران جوان جنگ نرم» از ارزش و اهمیت فراوانی برخوردار است و از آنها انتظار می رود در تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه جنگ نرم همواره بیشترین سعی و تلاش خود را بکارگیرند و در این عرصه فعالیت کنند.

وبلاگ نویسی با موضوعات ارزشی یکی از راه های ترویج فرهنگ مقابله با جنگ نرم دشمن در بین جامعه است. آنچه در این گزارش آمده است گفت و گویی خواندنی با «سیدحجت الله موسوی زاده» یکی از افسران جوان جنگ نرم در حوزه فضای سایبری شهرستان بروجرد است که شرح آن تقدیم حضور مخاطبان محترم می شود. 

نگین سلیمان

1- خودتان را کامل معرفی کنید.

بنام خدا

با عرض سلام

سیدحجت الله موسوی زاده متولد 1347 هستم.

  2- برای آشنایی بیشترخوانندگان نام و لینک وبلاگ ها یا پایگاه های اینترنتی خود را ذکر کنید؟

من فعلا همین یک وبلاگ را دارم که سایت ها و وبلاگ های مرتبط در لینک وبلاگم قرار دارند و بیش از 70 تا می باشند ، فعلا سایتهای« حرف لر » ، « بازتاب بروجرد » و « نشریه الکترونیک بروجرد » بعضی وقتها از مطالب من استفاده می کنند.

 

3- از چه زمانی با فضای اینترنت آشنا شده اید؟ چطور پای شما به دنیای اینترنت و فضای مجازی باز شد؟

از اسفند ماه 1391 وارد دنیای مجازی شدم ، علاقه به نوشتن و میل به کسب اطلاعات علمی مرا به این فضا کشاند.

  4- آیا برای کار وبلاگ نویسی هدف گذاری کرده اید؟ به دنبال چه هدفی در این کار هستید؟

بله ، هدف من ترویج خوبی ها و تقبیح زشتی هاست ، اگر یک نفر هم از مطالب من استفاده کند ، برایم ارزش دارد.

  5- مطالب وبلاگتون تولیدی است یا نقلی؟

حدود 50 در صد مطالب را از خودم می نویسم ، بقیه نقلی است ، زیرا نمی خواهم فقط با نوشته های خودم از بازدید کنندگان پذیرایی کنم ، طبیعی است مسائلی مثل زندگینامه شهدا و علما یا آیات قرآنی نمی تواند تولیدی خودم باشد و نقلی است ، از طرفی اگر وبلاگم را به صرف اینکه صد در صد تولیدی باشد از این مسائل خالی بگذارم ، خود و دیگران را از معنویات بزرگی محروم کرده ام.

  6- پربازدید کننده ترین مطلبتان چه بوده است؟ به چه دلیل؟

هر گاه از درد مردم نوشتم ، بیشتر بازدید و اظهار نظر شد ، مردم همدردی را دوست دارند و وقتی از چیزهایی می نویسی که خود یا اطرافیانشان به آن مبتلا هستند ، بهتر ارتباط با وبلا گنویس برقرار می کنند ، طبعا گرایش بازدید کننده ها به مسائل اجتماعی بیشتر است.

  7- به وبلاگ های خودتان از ۲۰ نمره چند می دهید؟ 

کاش این نمره را بازدید کنندگان می دادند ، نمی دانم باید به خودم چند بدهم.

  8- آیا در شبکه های اجتماعی هم فعالیت دارید و فضای آنجا چگونه است؟

نه ، من عضو هیچ شیکه ای نیستم و از فضای  شیکه های اجتماعی  خبر ندارم.

  9- اکنون در جبهه جنگ نرم و جهاد مجازی وظیفه افسران جنگ نرم چیست؟

امروز یک نبرد اعتقادی و اخلاقی در فضای مجازی اتفاق افتاده ، امر به معروف و نهی از منکر به این فضا باید وارد شود ، نخبگان هم باید بیایند و فعالیت کنند ، پاسخ شبهات را بدهند و خوب و بد را به تشنگان حقیقت نشان بدهند ، من اگر چه نخبه نیستم اما در حد بضاعت و توانم کار می کنم ، یعنی هر کس باید در حد توانش کار بکند.

نباید میدان را برای شیاطین خالی بگذاریم ، من وقتی وبلاگهای معنوی و مذهبی را می بینم ، خوشحال می شوم.

  10- به نظر شما یک وبلاگ نویس موفق چه کسی است؟

یک وبلاگ نویس باید درد را تشخیص بدهد و در پی دارو باشد ، وقتی معضلات و نیازهای جامعه را فهمید برای کاهش معضلات و رفع نیازهای جامعه باید تلاش کند ، راه حل بدهد و گاهی هم کاستی ها را فریاد بزند تا به گوش مسؤلین برسد.

  11- بهترین سایت ها یا وبلاگ هایی که در استان لرستان سراغ دارید کدامند؟

وبلاگها و سایتهای خوب در استان زیادند ، من به چندتای آنها که فعالتر هستند اشاره می کنم:

وبلاگهای آقایان : احمد یوسفی ، عبدالرضا قاسمی ، فرهاد داودوندی ، ابراهیم پوربهرام ،مسعود اشجع ، و خانمها : خانم مدیر ( اسم مستعار ) ، خانم معلم بروجردی( معظمی گودرزی ) خوب و فعال هستند ، البته تعداد وبلاگهای خوب در سطح استان خیلی بیشتر از اینهاست اما من آنهایی را گفتم که معمولا به روز هستند.

 

12- آیا تا به حال در مسابقات وبلاگ نویسی شرکت کرده اید و موفقیت هایی در این زمینه داشته اید؟

نه من تا حالا شرکت نکردم.

  13- اهمیت جنگ نرم برای شما چگونه است و هدف شما از فعالیت در این عرصه چیست؟

ببینید ، در فضای حقیقی اگر کسی گناه یا خطایی بکند ، زود صحنه عوض می شود و دیگر اثر و خبری از آن گناه ممکن است نباشد اما در فضای مجازی گناه و خطا ماندگار می شود ، چه بسا یک اثر بد سالها در این فضا بماند و هی گروهی را منحرف بکند ، لذا کار خوب هم همین خصوصیت را دارد ، باید در مقابل بدی ها و زشتی ها با دلیل و منطق ایستاد ، لذا جنگ علمی و منطقی در این محیط مجازی بسیار مهم و ماندگار است.

  14- مهترین تهدیدها و آسیب های فعالین فضای مجازی را در چه چیزی می بینید؟

افتادن در دام شبکه های ناسالم اجتماعی ، گول شیطان را خوردن ، گویا شیطان قبل از همه وارد فضای مجازی شده ، باید مراقب اخلاقیات و اعتقاداتمان باشیم و به خدا پناه ببریم.

  15- وظیقه یک فعال سایبری در پییشبرد اهداف انقلاب اسلامی چیست؟

انقلاب اسلامی میراث امام و شهدای گرانقدر و حاصل رنج جانبازان و آزادگان و رزمندگان است ، نباید آن را از دست بدهیم یا با رفتارمان خدای نخواسته آن را تبدیل به یک سیستم غیر ارزشی بکنیم ، روی حرفم بیشتر با مسؤلین است ، خودشان را اصلاح و بهتر خدمت کنند.

  16- چه صحبتی با فعالان فضای مجازی دارید؟

چند موضوع مهم را فراموش نکنیم :

- امر به معروف ونهی از منکر

- شناخت مشکلات و دردهای جامعه

- تلاش برای انعکاس مشکلات اجتماعی ، دینی ، فرهنگی و اقتصادی به منظور به کارواداشتن مسؤلین ، در حقیقت فعالان فضای مجازی و رسانه ای باید مثل سیستم عصبی در بدن کار کنند و واقغیات جامعه را به گوش اتاق فرمان شهر و استان و کشور که همان مسؤلین هستند برسانند.

  17- دوست دارید بیشتر روی چه موضوعاتی کار کنید؟ بر اساس علاقه مندی به موضوعات کار می کنید یا بر اساس ضروریات؟

بر اساس نیازهایی که در موضوعات مورد علاقه ام می بینم ، رویکرد وبلاگ من فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی است ، یعنی روی ضروریات این چند بخش کار می کنم.

  18- از مسئولان فضای مجازی کشور و استان چه انتظاراتی دارید؟

بعضی وبلاگها و سایتها مسموم هستند ، فکری برای آنها بکنند ، از طرفی اگر بتوانند فعالان فضای مجازی را در هر شهر ساماندهی بکنند و اینها مکانی داشته باشند که لااقل ماهیانه جلساتی داشته باشند و گرد هم بیایند خوب است ، اینجوری با هماهنگی بهتری می توانند در انعکاس ضروریات کار بکنند.    وحرف آخر...

کاش می توانستیم با نیت خالص باری خدا کار کنیم.

  با تشکر از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید، برایتان آرزوی موفقیت و بهروزی داریم.

من هم از شما مدیر محترم سایت با ارزش حرف لر کمال تشکر و قدر دانی را دارم و در انجام رسالت بزرگ تبلیغ برایتان آرزوی موفقیت می نمایم.والسلام

انتهای پیام/

                                              

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 4
بچه سجاد
|
-
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
25
0
تو رفتي وتنهابدون هيچ جوجوني : شايد خواستي اين جمله را در ذهن اطرافيانت نقش ببندي كه من سيد هستم و جوجوني نيستم.آري تو تنها به سفر كربلا رفتي بدون پيكانت چون خودت پيكاني : پيكاني كه از سمت چهارراه بهارستان به سمت كربلا بود وپاهاي تاول زده ات نشان درست بودن اين پيكان بود.اي سيد حجت كه معلوم نيست حجت چه هستي كسي كه با انگشتان اشاره وشصت خود هر وقت گوشه عينك خود را مي گيري اعتماد به نفس خود را كنترل مي كني و خنده ايي خنده آور و بي مفهوم مي زني وبعد حرف هايي مي زني كه نشان از افراط وتفريط هاي گذشته نه چنان دور توست.ايندفعه از عراق جان سالم به در بردي دفعه بعد هم خبري نيست.نترس شوخي كردم .(يك جوجوني وابسته به داعش)
سیدحجت الله موسوی زاده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
0
4
سلام از لطف و بزرگواری شما بابت انتشار سخنان ناقص بنده تشکر می کنم. امیدورام موفق و با نشاط باشید.
پاسخ ها
admin
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۵:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
علیک سلام سید.... شما خیلی بزگواری ...افتخار ما هستی... ان شالله در پناه حق باشید... یا علی مدد

حر ف تو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲
0
4
سلام در سایت حرف تو منتشر گردید. لینک: http://harfeto.ir/?q=node/33631

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان