امروز: سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
تعداد بازدید: ۸۳۰
وبلاگ"نگین سلیمان"نوشت:

دل و ذهن انسان وقتی چیزی را دریافت می کنند، اقدام  به تجزیه و تحلیل می نمایند ، در درون انسان جنگی میان هوای نفس و ایمان بالا می گیرد ، هر کدام پیروز شوند، دستورات لازم را برای اقدامات بعدی به اعضای بدن صادر می کنند.

کد خبر: ۲۵۷۳
تاریخ انتشار: شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۸

به گزارش "حرف لر " به نقل از وبلاگ"نگین سلیمان":


می دانیم که قلب انسان مثل یک کشور بزرگ صادرات و واردات دارد؛

 یک دولت عاقل و دلسوز، چیزهایی را وارد کشور نمی کند که برای مردم ضرر داشته باشد و همچنین کالای بد به کشور دیگری صادر نمی کند ، زیرا این کار به مردم سایر بلاد لطمه می زند و با روح دلسوزی سازگار نیست.

وجود انسان نیز از برخی جهات مثل یک مملکت می ماند ، با این تفاوت که به جای گمرک ، برای صادرات و واردات ، از گوش و چشم و زبان و قلم و اشاره استفاده می کند، یعنی دروازه های واردات انسان گوش و چشم و دروازه های صادرات او قلم و زبان و اشاره هستند.

     

دل و ذهن انسان وقتی چیزی را دریافت می کنند، اقدام  به تجزیه و تحلیل می نمایند ، در درون انسان جنگی میان هوای نفس و ایمان بالا می گیرد ، هر کدام پیروز شوند، دستورات لازم را برای اقدامات بعدی به اعضای بدن صادر می کنند؛

در این دعوا، هوای نفس منافع مادی و شیطانی را در نظر می گیرد و ایمان منافع معنوی و اخروی را.

این مقدمه ای بود تا بگویم که فیلمها و عکسهای غیر اخلاقی از جمله واردات مضری هستند که از طریق دروازه چشم وارد وجود انسان می شوند و تبعاتی از جمله: ارتکاب معصیت ، خشم خداوند ، حسرت ، متلاشی شدن خانواده ها ، نا امنی جامعه و...و...و... را به دنبال خواهد داشت.

کم نیستند خانواده هایی که وقتی برای طلاق در راهروی دادگاهها مشاهده می شوند ، سفره دلشان را که باز می کنند ، منشأ مشکلات خود را از نگاه کردن به شبکه های مسموم ماهواره ای و دیدن عکسها و فیلمهای مبتذل توسط همسران خود می دانند!

گاهی هم افرادی که اینگونه محصولات را وارد قلب خود می کنند، دچار توهم می شوند و وقتی به خیابان می آیند ، خیال می کنند تمام مردم جامعه با آنها هماهنگ هستند و مثل آنها فکر می کنند ، لذا دست به حرکات

نا هنجاری می زنند که برای خود و دیگران مشکل می آفرینند و در نهایت به تخریب اخلاق و انحطاط فرهنگ کمک می کنند.

از خداوند می خواهیم که ما را از دست دیده ها ، شنیده ها ، گفته ها ، نوشته ها و اشارات خود و دیگران حفظ نماید.

انتهای پیام/

                                     

 

نویسنده : سیدحجت الله موسوی زاده

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
سفیر افلاک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۶
0
1
مطلب در سایت درج گردید.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان