امروز: پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳
تعداد بازدید: ۵۴۲

اگر در صدر اسلام، دختران بی گناه را فقط به خاطر "دختر بودن" زنده به گور می‌کردند، امروز به اسم اسلام، مسلمانان را سر می‌برند، آتش می‌زنند یا به فجیع‌ترین شیوه ممکن از بین می‌برند...

کد خبر: ۲۶۱۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۷

"حرف لر"  نوشت:

جاهلیت مدرن؛ واژه‌ای است که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم به مناسبت مبعث پیامبر اسلام(ص) از آن استفاده نمودند که استکبار و در رأس آن آمریکا را عامل اصلی شکل‌گیری این جاهلیت دانستند.

رفتار غیر عقلانی و غیر انسانی در دوران قبل از بعثت رسول گرامی اسلام(ص) باعث شد تا از این دوران بعنوان "عصر جاهلیت" نام برده شود. مردمان جاهلی آن دوران تاریک با تبعیت کورکورانه از آداب و رسوم آبا و اجداد خود، بدون تطبیق اینگونه آداب و رفتار با عقل، عصری ظلمانی در طول تاریخ وجود بشر رقم زدند که از آن سالیان تا کنون اینگونه رفتارها نماد جهالت معرفی شده‌اند.

البته جهالت مختص به انجام یک رفتار خاص غیرعقلانی صورت گرفته در صدر اسلام نیست بلکه همه اعمال خلافی که در نتیجه جهل یا عدم حاکمیت عقل بر قوای انسانی انجام می‌یابد، از آنها بعنوان "اعمال جاهلی" نام برده می‌شوند.

کبر و تعصب‌های غلط قومی و قبیله‌ای باعث بروز رفتاری غیر انسانی در میان مردم آن دوران شده بود به گونه‌ای که اشخاص حاضر بودند تا برای نشان دادن تعصب غیرعقلانی به آداب غلط آبا و اجدادی، حاضر بودند دست به هر کاری بزنند. شاید باور آن مشکل به نظر آید اما مردم عصر جاهلیت به خاطر آنچه که آن را آبروداری می‌نامیدند، حاضر بودند تا دختران نوزاد خود را زنده به گور کنند و با این حرکت وحشیانه، در میان مردم، خود را سربلند و آبرومند کنند! عجبا...!

بت‌پرستی، چپاول و غارت اموال دیگران، بی‌عفتی، شرابخواری، قماربازی، زنا و کشتن افراد بر اثر تعصبات قومی، تنها گوشه‌ای از رفتار مردم عصر جاهلیت است.

قرآن کریم وجود جاهلیت در دوران حاضر را نفی نمی‌کند و با ارائه تعابیری آن را مورد تأکید قرار می‌دهد. در قرآن کریم و در سوره ال عمران، آیه 154 آمده است: "یظنون بالله غیر الحق ظنّ الجاهلیه: درباره خداوند گمانهای نادرستی همچون دوران جاهلیت داشتند.

" یا اینکه "انحکم الجاهلیه یبغون: آیا حکم جاهلیت را می خواهند." همینطور در جای دیگر نیز آمده است "لا تبرجن تبرج الجاهلیه الاولی: به شیوه جاهلیت پیشین ظاهر نشوید." همه این موارد، مهر تأییدی بر عدم نفی جاهلیت در هر دوره‌ای است چرا که قرآن کریم مربوط به همه اعصار و زمان‌ها است.

نگاهی اجمالی به اوضاع جهان و منطقه یادآور آن روزهای تاریک عصر جاهلیت است. استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، با اتخاذ سیاست‌هایی منافقانه در قبال منطقه و جهان، عصر جاهلیت را احیا نموده است.

یک روی سکه اتخاذ چنین سیاست‌هایی از سوی مستکبرین، نشان دادن چهره‌ای انسانی و بشردوستانه است که به حقوق ملت‌ها و مذاهب گوناگون در سراسر جهان احترام می‌گذارد و روی دیگر این سکه زنگ زده! اتخاذ سیاست‌هایی بر پایه غضب و شهوت است که در نهایت، منافع عده‌ای آدم کش و وحشی همچون رژیم جعلی اسراییل را تأمین می‌کند.

گسترش خشونت و حمایت از جنگ‌های نیابتی در منطقه، یکی از راهبردهای آمریکا برای تأمین منافع خود و همچنین حفظ رژیم غاصب صهیونیستی است.

اگر در صدر اسلام، دختران بی گناه را فقط به خاطر "دختر بودن" زنده به گور می‌کردند، امروز به اسم اسلام، مسلمانان را سر می‌برند، آتش می‌زنند یا به فجیع‌ترین شیوه ممکن از بین می‌برند و با ابزار رسانه‌ای که در اختیار دارند، اقدام به نشر اینگونه حوادث می‌کنند تا نشان دهند آنچه امروز اتفاق می‌افتد، همان جاهلیت صدر اسلام است البته مدرن‌تر و پیشرفته‌تر!

فجایع تأسف‌باری که به دست داعش در میان مسلمانان اتفاق می‌افتد با کدام منطق انسانی توجیه می‌شوند؟ در پشت پرده این اتفاقات وحشت‌انگیز، دست کدام اشخاص و سیاستمداران پلید وجود دارد؟ چرا مجامع بین‌المللی که مدعی حقوق بشر هستند در برابر رخدادهای منطقه سکوت می‌کنند و یا اگر موضع‌گیری نمایند، طرف ظالم را می‌گیرند؟ رسانه‌های غربی و آمریکایی در اختیار چه افرادی و برای چه منظوری است؟ آیا این رسانه‌ها جز برای اسلام‌هراسی و وراونه جلوه دادن حقیقت فعالیت می‌کنند؟

 

آیا جز برای ترویج شهوت و خشونت فعالیت دارند؟ چرا کمترین حادثه در کشورهای غربی و آمریکایی، توسط سیاستمداران اسلام‌ستیز و رسانه‌های همسو با آنان علیه اسلام و مسلمانان نشانه رفته و آن را جریان‌سازی و پیگیری می‌کنند اما در برابر رفتار ضد انسانی ال سعود علیه مردم مظلوم یمن، خم به ابرو نمی‌آورند؟ چرا آمریکا و غرب به قیمت کشته شدن زنان و کودکان مظلوم غزه حاضر هستند تا از عده‌ای جانی غاصب در فلسطین حمایت کنند؟ آیا اینگونه رفتارهای ضد بشری، جاهلیت مدرن نیست؟!

همه این اتفاقات تلخ در سایه حمایت‌های مستکبرین صورت می‌گیرد و در حقیقت، استکبار جهانی پرچم‌دار جاهلیت مدرن در عصر حاضر است.

استکبار با دروغ‌پردازی در ارتباط با تروریسم و متهم کردن ایران به حمایت از آن، قصد مدیریت تروریسم در منطقه را دارند و در همین راستا ائتلاف علیه داعش را ایجاد کردند تا بهتر بتوانند تروریسم را در منطقه مدیریت نمایند.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار با اشاره به استفاده از دروغ‌پردازی توسط استکبار و در رأس آنها آمریکا، در زمینه مبارزه با تروریسم برای اجرای اهداف شوم و حفظ منافع خود افزودند:

"آمریکایی‌ها در حالی این ادعاها را مطرح می‌کنند که خودشان به دست داشتن در ایجاد خطرناک‌ترین گروه‌های تروریستی همچون داعش اذعان کردند. آمریکایی‌ها رسماً از گروه‌های تروریستی در سوریه و پشتیبانان آنها حمایت می‌کنند، آمریکایی‌ها از رژیم جعلی صهیونیستی که فلسطینی‌ها را در غزه و ساحل غربی مورد فشار قرار داده است، حمایت می‌کنند اما در شعارهای‌شان، به دروغ مدعی مبارزه با تروریسم هستند و این، همان «جاهلیت مدرن» است."

آری! بشریت امروز شاهد نشر جاهلیت مدرن به رهبری استکبار است؛ منفعت‌طلبی، دوری از حق، پیروی از شهوت و غضب و خودخواهی‌های مستکبرین باعث بوجود آمدن چنین وضعیت اسف‌باری در جهان و منطقه شده است.

انتهای پیام/

نویسنده: اسدالله محبی از الشتر لرستان

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
حرف تو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
0
0
http://harfeto.ir/?q=node/43548

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان