امروز: پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: ۴۶۰
وبلاگ"چشمه"نوشت:

بی تفاوتی آحاد افراد جامعه نسبت به ارائه راهکار مناسب مبارزه و ریشه کنی با پدیده شوم اعتیاد موجب علنی شدن مصرف مواد مخدر و وفور آسان آن در میان جامعه است که این یک نوع بدعت خطرناک و تحریک کننده می باشد.

کد خبر: ۲۶۶۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۳

"حرف لر" به نقل از وبلاگ"چشمه"نوشت:

اعتیاد مصیبتی ناگوار و ویرانگر است که امروز متأسفانه طیفی از اقشار جامعه در گروه های سنی مختلف اسیر و گرفتار آن شده در واقع پدیدۀ شوم و خانمانسوز اعتیاد، با بی رحمی و قساوت انسانیت، مهربانی، عشق، اصالت، کانون گرم خانواده و اقتصاد زندگی روزمره را در یک لحظۀ کوتاه نابود و ویران می نماید.

در دایره حصر اعتیاد پدر،مادر،برادر،خواهر و فرزند تنها شاهد تباه شدن همدیگر بوده بدون آنکه بتوانند ناجی هم باشند در واقع افراد به آسانی با بهانه های بیهوده در دام مخوف اعتیاد افتاده و خروج از این بیماری و مرض بدعلاج بسی دشوار و غیر ممکن است.

اعتیاد منشأ ناامنی،فقر،بیماری،قتل،ویرانی کانون خاتواده،بیزاری،جنایت و بی شخصیتی است که امروزه سرنوشت تلخ و دردآوری برای جامعۀ ما رقم زده و موجب بروز آسیب های اجتماعی،فرهنگی و اخلاقی شده است.

متأسفانه امروزه اعتیاد با فراقی باز و گام های استوار بر دامنۀ سلطۀ خود افزوده و بر اسارت نوجوانان و جوانان نو شکفته اهتمام می ورزد که غمی جانکاه و رنجی کمر شکن است.اعتیاد زهری کشنده و دردی سخت درمان است که هیچ گاه با شعار و هشدار عقب ننشسته بلکه انرژی مضاعفی بر چاشنی پیشروی خود می افزاید تنها با خرد جمعی و تحرک عملی می شود آن را کند یا ساقط نمود.

بی تفاوتی آحاد افراد جامعه نسبت به ارائه راهکار مناسب مبارزه و ریشه کنی با پدیده شوم اعتیاد موجب علنی شدن مصرف مواد مخدر و وفور آسان آن در میان جامعه است که این یک نوع بدعت خطرناک و تحریک کننده می باشد.

مهار و کنترل مواد مخدر تنها با همراهی و همگراهی دلسوزانه و متعهدانۀ آحاد افراد جامعه میسر و پشتوانۀ دلگرم کننده و کارساز، برای ریشه کنی و اصلاح اوضاع نامناسب کنونی است که حمایت و هدایت همگان می طلبد بنابراین تعلل و تأخیر باعث توسعه میدانی اعتیاد و مواد مخدر می شود.

تندرست و شکیبا باشید.

انتهای پیام/

 

نویسنده : رضاخانی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اعتیاد معتاد 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان