امروز: جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۳
تعداد بازدید: ۶۹۰

امروز زن ايراني سرمشق و الگوی زنان مسلمان كشورهاي ديگر است.

کد خبر: ۲۶۸۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۳

"حرف لر" نوشت:

21 تیرماه مصادف است با روز حجاب و عفاف، روزی که در تیر ماه سال 1314به مسجد گوهر شاد مشهد توسط رضا خان مزدور جهت سرکوب کردن مخالفین کشف حجاب حمله شد

و رضاخان مزدور به حمايت انگليس براي جا انداختن فرهنگ بي عفتي و فحشاي غرب ، بين دو تا پنج هزار نفر از مومنين اعم از زن و مرد را در مسجد گوهر شاد به خاك و خون كشيد.

دفاع زنان ما از لباس و حجابشان در قضیه کشف حجاب رضاخانی، یک حماسه غرورانگیز در تاریخ ملت ماست.ماجرای دردناک مسجد گوهرشاد مشهد و آن جمع کثیری که در مخالفت بابی حجابی رضاخانی، با دست خالی در برابر اسلحه ایستادند و کشته شدند، سند افتخار ملتی است که تا پای جان می کوشد تا از معنویت و فرهنگ الهی خود دفاع کند.

اصل حجاب و پوشش كه در اسلام از آن به (ستر) نام برده شده  در همه اديان الهي مورد توجه انبياء و بعد از آنها مورد توجه بزرگان دين بوده و به جهت آثار سازنده و مفيد آن مورد عنايت قرار گرفته است.

هدف اصلی و فلسفه حجاب، تشریع احکام در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ی تزکیه‌ی نفس و تقوا به دست می‎آید و همانظطور که در قرآن آمده است هدف از تشریع حکم الهی، وجوب حجاب اسلامی، دست‌یابی به تزکیه‌ی نفس، طهارت، عفت و پاکدامنی است.
رهبر انقلاب اسلامی، حجاب را موجب شخصیت زن و عاملی برای وقار و متانت او می داند و می فرماید: ‌عفاف بانوان باعث افتخار، ارزش گذاری و سنگین شدن آبرو و احترام زن در جامعه می شود به همین دلیل باید از اسلام به خاطر توجه به مسئله حجاب تشکر کرد.

امروز زن ايراني سرمشق و الگوی زنان مسلمان كشورهاي ديگر است و زن مسلمان بايد در راه فرزانگي و علم و در راه خودسازي معنوي و اخلاقي تلاش كند و آنچه زن ايراني را به عنصري انقلابي, سياسي , آگاه و مبارز تبديل كرده است ايمان آگاهانه است و حفظ حجاب و حفظ عفت, حفظ خط اسلام و ايمان مردم است.

مگر نه آنکه شهدای ما برای دفاع از ناموس وطنمان پای در جبهه های جنگ گذاشتن و خود را فدا کردند تا به مملکت و به ناموس مملکتمان تعرزی نشود.حال ما چگونه جواب این فداکاری ها و رشادت ها را داده ایم؟

 دیروز شهدا با  بند انگشتانشان ذکر می گفتند و بعضی ها امروز با دکمه های بیجان موبایل برای اس ام اس های عاشقانه جدید و یا کلیدهای کیبورد برای ارسال پیام های عمومی دعوت به دوستی در روم ها !

آنروزها شهدا  باد گیرهایشان را تا روی دست و پا می کشیدند تا شیمیایی نشوند ، بعضی ها امروز شلوار و مانتوی کوتاه را انتخاب کرده اند که فضا را هم آلوده کنند !

آنروزها رزمندگان در خط مقدم ساعت ها بیدار می ماندند تا دشمن غافلگیرشان نکند بعضی ها امروز ساعتها برای ملاء عام و مد نمایی ، خود را تزئین می کنند تا نا محرمان را غافلگیر کنند!

نه ! این قرارمان نبود ! آنها رفتند تا ما نیز راهشان را ادامه دهیم ، رفتند تا امنیت امروز را به ارمغان بیاورند تا بتوانیم عفت و حجاب فاطمی را بر گزینیم ! رفتند تا دشمن ، نتواند حیای ما را به بی حیایی تبدیل کند ،رفتند تا اطاعت کنیم از قرآن و رسول خدا، ما هم مراعات کنیم ! بر گردیم و اندکی بیاندیشیم ؛ ... ما خون دلها خورده ایم !

منبع:بازتاب گهر دورود/نویسنده :آقای حسنوند از دورود لرستان

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان