امروز: چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۷
تعداد بازدید: ۷۰۵

حجاب از ارزنده ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی-اسلامی است و پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می رسد و در ادیان و اقوام مختلف بی سابقه نیست؛عفاف و حجاب به نوعی یکی از گرایش های فطری انسان است.

کد خبر: ۲۶۹۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۸

به گزارش حرف لر  به نقل از وبلاگ"سرزمین نور"نوشت:

 

حجاب از ارزنده ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی-اسلامی است و پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می رسد و در ادیان و اقوام مختلف بی سابقه نیست؛عفاف و حجاب به نوعی یکی از گرایش های فطری انسان است.

حجاب، ابزاری برای به فعلیت درآوردن استعدادهای یک زن است. کسی که حجاب را انتخاب می کند مهارت تصمیم گیری و مدیریت احساس را فعال می کند و زمینه تمرکز فکری و روحی برای رشد و پیشرفت علمی را ایجاد می کند.

با این حال با توجه به اهمیت این موضوع، مسئولین کشور نیز در سوم دی ماه 1384 قانون کامل و جامع در این خصوص به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و سیاست ها و راهکارهای کلی 25 دستگاه اجرایی  را برای آن ها مشخص کرد؛ اما غافل از اینکه این قانون اجرایی و ابلاغی در دستگاه های اجرایی باید به طور کامل نمود پیدا کند در حال حاضر در جامعه اسلامی ایران، عفاف و حجاب به یک چالش که دشمن برای پیشبرد اهداف خود روی آن سرمایه گذاری کرده، تبدیل شده است. 

عفاف و حجاب را می توان از نقاط قوت اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست؛ از مسئولین انتظار می رود در راستای اجرایی شدن این قانون در سطح جامعه آن را در یک سیستم ورودی و خروجی ترسیم کنند چرا که حجاب قسمتی از یک سیستم رفتاری است و شناخت عملکرد یک سیستم، کلید مهمی برای شناخت حقیقت حجاب است.  

در تشریح این سیستم می توان گفت: ورودی هایی مانند مرد، زن، خانه، مایحتاج، رسانه، دانشگاه،محل کار، همسایه، اقوام، تفریح در این سیستم با پردازش هایی نظیر ایجاد ارتباط بین عناصر ورودی برای دستیابی به یک برآیند و تغییر نقطه شروع، نقطه ثقل، نقاط بحران، مراحل و لایه های فرآیندها به خروجی هایی مانند خانواده ای با سلامت جسمی، تعادل روحی، مهارت مدیریت، احساس، مهارت علم آموزی، مهارت ارتباط موثر، مهارت تربیت فرزند، مهارت همکاری و مهارت پایداری تبدیل می شوند.

با این حال این سوال مطرح است که مسئولین دستگاه های اجرایی امر عفاف و حجاب چه پردازش و فعل و انفعالاتی بر روی ورودی های این سیستم و تبدیل به خروجی های مورد انجام داده اند؟

ضمن گرامی داشت 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب،انتظار می رود زمانی که این امر اینگونه در زندگی و پیشرفت جامعه از هر نظر تاثیرگذار است مسئولین نیز به فکر تصمیم درست برای نهادینه کردن امر عفاف و حجاب در جامعه و اجرایی شدن قانون شورای انقلاب فرهنگی باشند تا دشمن را در تکمیل پازل جنگ نرم بی حجابی و بدحجابی ناامید کنند.  

 

انتهای پیام/

نویسنده : زهرا یاری، دانشجوی کارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد/خبر آزاد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
حر ف تو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
0
0
http://harfeto.ir/?q=node/44096

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان