امروز: شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۳
تعداد بازدید: ۵۸۶

زنان مسلمان الگوی واقعی خود را در حجاب و چادر پوشیدن فاطمه زهرا می دانند و برای چادر پوشیدن خود و رعایت حجاب هدفی اینگونه دارند که چادر من سند زهرایی بودنم را امضاء می کند.

کد خبر: ۲۶۹۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۵۳

به گزارش حرف لر  به نقل از وبلاگ"سربازان گمنام"نوشت:

زنان مسلمان الگوی واقعی خود را در حجاب و چادر پوشیدن فاطمه زهرا می دانند و برای چادر پوشیدن خود و رعایت حجاب هدفی اینگونه دارند که چادر من سند زهرایی بودنم را امضاء می کند.

عفاف حالتی درونی است که انسان را از گناه باز می دارد و حجاب ثمره عفاف درونی است که نمود بیرونی پیدا می کند که برای ایجاد فرهنگ عفاف در جامعه  باید پس از ایجاد فرهنگ حیا و برنامه ریزی برای عفاف در زمینه حریم ها در جوامع مختلط تلاش شود و بدنبال ایجاد فرهنگ و تبیین اصل حجاب و آثار و ضرورت آن در شریعت مقدس اسلام پرداخت.

آگاهی بخشی به شیوه ها ی جذاب ،ارتقاء سطح اخلاق جامعه، مبارزه با مظاهر فساد و بی حرمتی ، توجه ویژه به دانشگاه،آموزش و پرورش، استفاده از رسانه ملی برای توسعه فرهنگ عفاف و ارائه الگوهای مناسب حجاب در جامعه ایفا کنند  و با بیان اینکه چادر به معنای عفاف و حجاب است .

زنی که چادر می پوشد حد اکثر امنیت و آرامش را برای خود ایجاد می کند و نشان می دهد که جایی برای نفوذ نگاه و نیت ناپاک نیست بنابراین چادر بهترین حجاب در محیط بیرون و در برابر نامحرم است .

چادر حجاب برتر است و رنگ سیاه آن نماینگر مرز مطلق است و برای چادر نشان دهندۀ حریم اجتماعی است و بدین  معنی که هر کس حق ندارد به این حریم پاک و خصوصی وارد شود .

زنان مسلمان الگوی واقعی خود را در حجاب و چادر پوشیدن فاطمه زهرا می دانند و برای چادر پوشیدن خود و رعایت حجاب هدفی اینگونه دارند که چادر من سند زهرایی بودنم را امضاء می کند ، و طعنه های دشمن را دلسرد نمی کند مرا و با افتخار در جامعه با چادر بر سر قدم می زنم  و از شهدا به عنوان منادیان اصلی امر عفاف و حجاب یاد می کند که با نثار خون خود امنیت و آرامش واقعی را برای ما به وجود آوردند .

در پایان ضمن گرامی داشت هفته ملی عفاف و حجاب از دولت مردان تقاضا داریم که در قانون عفاف و حجاب را که ده سال است اجرای نشده به اجراء در آید و قانونی شود و در قالب مصوبه و نوشتار نماند بلکه عملاٌ اجرایی آن در جامعه پیاده  شود و مراقب باشد کاری نکنند که مجبور شوند  بار دیگر در مقابل شهدا بگویند «شهدا شرمنده ایم »خواستار اجرایی شدن قانون (1384/10/13) قانون عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جامعه هستیم.

کبری دریکوند/خرم آباد/آساره خبر

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
حرف تو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
0
0
http://harfeto.ir/?q=node/44094

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان