امروز: جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۵
تعداد بازدید: ۴۱۸
وبلاگ"چشمه"نوشت:

اعضای محترم شورای اسلامی یقین داشته باشند خنثی سازی آراء اقلیت،مسدودنمودن راه نظارت دیگراعضاء و تداوم عدم تعامل میان اعضا باعث خسارات جبران ناپذیر به مردم و هدر رفت انرژی شورا و فرصت سوزی زیان بار برای شهراست.

کد خبر: ۲۷۰۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵

"حرف لر " به نقل از وبلاگ"چشمه"نوشت:

اعضای محترم شورای اسلامی یقین داشته باشند خنثی سازی آراء اقلیت،مسدودنمودن راه نظارت دیگراعضاء و تداوم عدم تعامل میان اعضا باعث خسارات جبران ناپذیر به مردم و هدر رفت انرژی شورا و فرصت سوزی زیان بار برای شهراست.

درواقع بدخواهان مردم وفرصت طلبان به دنبال تشدید اختلافات و اتفاقات خاص در قالب عوامفریبانه،برای جفا به مردم در کمین همین تفرقه ها نشسته  تا به راحتی به خواسته شوم خود برسند.

پس بیائید به جای حرف زدن غیر مفید از همدیگر در رسانه ها،گفتمان فنی و آبادانی  همدیگر را گوش کرده و کلام شیوای قرآن مجیدکه می فرماید:

 وَ اَمرُهُم شُوری بَینَهُمرا مفاد تصمیم گیری ها قرار داده و بهترین سرنوشت ها را برای شهروندان شریف و عزیز که صاحبان اصلی شهر می باشند خلق نمائید.شوراها به خاطر منافع عمومی مردم نباید وارد تفکر قدرت و ثروت شوند چونکه از وظایف ارزشمند شورا که همان امانتداریست دور شده و مدیریت شهری دچار بحران وچالش عمیق می شود.

در واقع شوراهای اسلامی شهر همانطور که می توان شاهد رشد و تعالی انسان ها در محیط شهری باشد هم می توان شاهد رانتخواری، دسته بندی سیاسی، مفاصد اقتصادی و احجاف در حق مردم باشد.

بنابراین حقوق شهروندی در زمینۀ قانون شوراها مطرح و بررسی شده که مردم به آسانی از مصوبات و توافقات شورا از طریق اطلاع رسانی شفاف مطلع شوند در حال حاضر شوراهای اسلامی شهر در یک فضای کاملاً آزاد و بدون نظارت و اطلاع مردمی حرکت می کنند بنابراین لازم است با مردم ارتباط مستقیم، آسان و روان داشته و مردم را از مصوبات شورا به طور شفاف و دقیق آگاه نمایند چونکه به اعتبار رأی همین مردم بر کرسی شورا نشسته اند.

بلکه حقوق شهروندی را به خوبی طرح و تدوین نموده و از طریق سایت اطلاع رسانی شورا و یا رسانه های عمومی مستقل و بی طرف شهری در اختیار مردم بگذارندتا مردم بتوانند عملکرد وکلای خود را رصد نمایند.

البته همیشه سوگندنامه شورا را بنای اهداف، رفتار و کردار خود قرار داده و به آسانی از کنار تضییع حقوق شهروندی مردم عبور نکنندتا از دعای خیر مردم محروم نشوند. 

 

انتها ی پیام/

نویسنده : رضا خـــانــی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان