امروز: جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۴
تعداد بازدید: ۶۴۰

مدافعان حرم، در سوریه و عراق و اقصی نقاط مرزهای عدالت و انسانیت می جنگند؛ آنها همچون موج شکن استوار ایستاده اند و امواج تعدی و ظلم را یکی پس از دیگری پس می زنند.

کد خبر: ۲۹۹۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰

به گزارش حرف لر برای شهیدی که تو باشی روایت ها باید نوشت. برای شهادتت مرثیه ها باید خواند. تو را باید به هزار زبان تفسیر کرد اما نه من بلکه جنوب لبنان، رودخانه لیتانی و کودکان قانا باید شرح دریا دلاوریهایت را بنویسند. دره یقاع و منطقه ضاحیه راوی شایسته تری برای نقل دریا دلی توست.

عراق را دیگر نمی گویم که برای رهایی از چنگال جاهلیت نوظهور، فرزند پلید بنیادگرایی و امپریالیسم داعش شیطانی، تا چه حد به قدرتت نیاز داشت و تو جوانمردانه به یاریشان شتافتی و سوریه سرزمین غربت آل علی، سرزمین خطابه آتشین زینب، که در آن قیمت خود را پیدا کردی به ملکوت پرواز کردی.

برای شهیدی که تو باشی قصه ها باید گفت چرا که هر لحظه زندگیت درسی بود برای من و ماها تا بیاموزیم که سیر تکامل انسان از خاک تا افلاک چگونه است. به صراط مستقیمی که در تمام عمر عزیزت سپری کردی غبطه می خورم، نوجوانیت، جوانیت، دوران تحصیلت، و دوران سبز قامتی پر افتخارت، هر کدام فصل روشنی است و چراغ راهیست برای حرکت در مسیر خدا.

تو پاک زیستن و اخلاص را نهادینه کرده بودی. خوب که فکر می کنم می بینم تو از قافله شهدا بودی، شهادت در تو مستتر و بالقوه بود و اگر شهید نمیشدی استعدادی بودی که هدر رفته بود و رازی که سر به مهر می ماند و گنجی که تا ابد مدفون می ماند. اما شهید شدی چرا که سزاوار آن بودی و چه جایی بهتر از دفاع از حرم.

تو از خیل شهدا بودی و حلب همان خرمشهر است و خان طومان همان شلمچه است و اورم الکبری همان ام الرصاص است و تو و همرزمان شهیدت درست در کربلای های چهار و پنج شربت شهادت نوشیدید.

شهید مدافع حرم ! اگرچه ترکش خمپاره حرامیان سرت را برد اما تو سربلند شدی و سرت اعتلا یافت و به اوج بلندا رسیدی. شنیدم کلاهت افتاده بود اما تاریخ به احترامت کلاه از سر بر خواهد داشت. وصف رشادهایت را از همرزمانت شنیدم.

می دانم که چه تلاشها و تقلاها کردی. آموزش می دادی، بازرسی می کردی و شجاعانه فرماندهی می کردی. معلوم است فرمانده که تو باشی کسی جرات نزدیک شدن به حریم حرم را ندارد.

شهید عزیز! تو زنده ای و نظر می کنی و همرزمانت در سوریه و عراق و اقصا نقاط مرزهای عدالت و انسانیت می جنگنند آنها همچون موج شکن استوار ایستاده اند و امواج تعدی و ظلم را یکی پس از دیگری پس می زنند و بارگاه ملکوتی زینب کبری، آن روایتگر راستین حماسه حسینی، همچنان درخشان و سرافراز است تا عاشقانی چون تو باشند، آبروی عشق برای همیشه محفوظ است.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان