امروز: سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: ۲۸۸

کارشناس دینی و فرهنگی گفت: خانواد ها برنامه و هدفمند در زندگی داشته باشندو بهترین آموزه ها ما در زمینه  برنامه هدف دار در بین خانواده ها آموزه های دینی  و اسلامی هستند.

کد خبر: ۳۲۹۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵

به گزارش حرف لر  

 خانواده به عنوان رکن وکیل یک جامعه پویا باید برای کمال یافتن همه اعضا و عناصر اصلی رکن رکیل جامعه  برنامه ای داشته باشند .

جوامع دچار اشکال شدند و خانوده های بوده اند که متلاشی شدند و این جوامع و خانواده ها چون برنامه اصولی و هدفمندی  نداشتند با مشکل مواجه شدند ؛ لذا  یکی از راهکار های  برای رفع اینگونه مشکلات باید برنامه ای توام با هدف در  رسالت خانواده  وجود داشته باشد  وخانواده ه باید دقت کنند و حواسشان را جمع کنند که در این زمینه  کارکنند.

 بهترین آموزه ها ما در زمینه  برنامه هدف دار در خانواده ها آموزه های دینی ما هستند  و این آموزه ها را درمکاتیبی دنبال کنند که غرض نداشته باشند چرا که  تمام مکاتیب عالم هر کدام  دنبال برنامه های غرض دار خود هستند و به  دنبال نتیجه و مقاصد شیطانی یا در مواقعی انسانی هستند  لذا خانواده ها مراقب باشند مقصد و مقصودی را پیدا کنند که دنبال غرض و مرض نباشند و انگیزه غرض ورزی نداشته  نباشد .

 به قول معروف در هوس نیاد به تمنا نشود که در این ره بسی خون و جگر باید خورد ما در بین اولاد آدم مکتبی را که بدون غرض باشد هدفمند و با برنامه باشد بالاتر و بهتر از چهارده نور پاک نمی بینیم  چون غرض آمد هنر مرض پوشیده شد صد حجاب از دل سوی دیده شد.

 برای رسیدن به ابعاد خانواده نورانی ولی خدا که محور حرکت های گفتاری و رفتاری است را الگوی  خود قرار بدهیم واین  لازمه اش این است که حالات ولی خدا را و چهارده  نور پاک را به صورت روزانه و به شکل هنرمندانه ای  و با متدهای روزانه به بچه ها و خانواده ها ارائه بدهیم تاقالب و الگو رفتاری ما آنها شوند.

 گرد آوری :کبری دریکوند

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
ناصح امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
0
0
ادرس لینک http://naseh-amin.persianblog.ir/post/43/

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان