امروز: سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: ۲۸۱

وقتی صحبت از حیا و عفاف می شود ذهن ها خود به خود به حجاب خانم ها کشیده می شود در حالی که مسئله ای که از این حلقه مفقوده فراموش شده مسئله ایست به نام غیرت و تعصب دینی مردانه.

کد خبر: ۳۳۳۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷

به گزارش حرف لر  

مرد با غیرت است که زن با حیا را به همراه دارد، همیشه در یک واقعه، یک کنش و یک واکنش وجود دارد، در این نوشته بر آنیم که به این مسئله بپردازیم.

در یک نگاه کلی به مسئله حجاب این بار به دوش بانوان گرامی افتاده است و از یک نقش کلیدی در کنار زن غفلت شده است و آن هم مرد با غیرت است.
در فرهنگ ما به مردی که نسبت به زن و مادر و خواهر خود بی تفاوت است همیشه بانگاهی بد و لفظی خاص همراه بوده است. اما چرا کار زنان جامعه ما به این سمت کشیده شده که به تبرج و عرضه خود روی بیاورند؟
 
در جواب این سوال باید گفت که در اسلام هیچ گاه بن بستی نیست که ما به خاطر آن به مشکلی بر خورده باشیم، همیشه یک راه حل وجود داشته است و راه حل اسلام در این باره بنیادی به نام خانواده است که در آن زن و مرد به آرامش می رسند.
 
اما هنگامی که به هر دلیلی مرد خانواده تنوع طلب می شود و دیگر به مسکنی که خدا توصیه کرده بسنده نمی کند به دنبال مخدرهایی می گردد که خود را برای آنی آرامش ببخشد و این مخدر چیزی نیست جز چشم طمع به بیرون خانه داشتن!
 
زمانی که در جامعه همه به حلال خدا راضی بودند کار برای کسانی که(فی قلوبهم مرض) هستند سخت می شود و دیگر کمتر کسی جرأت گناه را دارد ولی وقتی مردهای جامعه خود زمینه ای را ایجاد کنند که راحت تر به ارضای نیازهای شیطانی خود برسند این جاست که دیگر نسبت به نوامیس خود بی تفاوت می شوند.
 
این بدان معنا نیست که آنان را وادار به کاری کنند بلکه همین که در مقابل کارهایی سکوت کنند نیز کفایت می کند، این حتی در مورد دختران خردسالشان نیز دلالت دارد و این زمانیست که میدان باز می شود برای شهوت رانی راحت تر مردان جامعه!
 
در این بین نیز افرادی هستند که نا خواسته وارد این ماجرا می شوند که تحت تاثیر محیط به این وضع درآمده اند. حال سوال این جاست که چگونه وضع شهری مانند ازنا با بافتی سنتی و مذهبی به این جا کشیده می شود که از دامن مردان و زنانی که روزی فرزندانی پرورش می یافتند که داوطلبانه روی مین می رفتند کار به این جا کشیده میشود؟
 
دلیل اول: این امر تنوع طلب شدن مردان است که این با شبکه های ماهواره ای و الباقی قضایاست در این بین نیز زنانی که از چشم شوهران خود افتاده اند به دنبال آشیانه ای در چشم های دیگران می گردند.
 
 دلیل دوم: بی غیرتی وارداتی شهر های بزرگ است که به این شهرستان سرایت کرده است و در این بین عده ای هستند که دادشان به آسمان رفته که چرا زنان این شهر مذهبی با پوششی می آیند که در عرف متعارف به آنان بدحجاب گفته می شود و پشت سرهم کارهای سطحی انجام می دهند تا عده ای دختر دبیرستانی را با حجاب کنند، غافل از این که مسئله ای که باید قبل از این کار شود، غیرت و تعصب دینی صحیح در پسران دبیرستانی و حتی راهنمایی است چرا که همین ها هستند که در آینده رضایت می دهند که زنانشان لباس های آن چنانی بخرند و دخترانشان حتی تا بعد از سن بلوغ هم مسائل شرعی را رعایت نکنند.
 
تا زمانی که ما فقط واکنش را موضوع قرار دهیم اتفاقی نمی افتد بلکه کنش ما یعنی مردان جامعه باید مورد آموزش و یادآوری قرار بگیرند. همچنین امربه معروف و نهی از منکر این واجب فراموش شده نیز یکی از کارهایی است که اگر به صورت مستمر و باشئوناتی که برای آن قائل شده اند انجام گیرد انشااله موجب بیداری غیرت مردان ما خواهد شد.
 
محمد براتی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان