امروز: سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
تعداد بازدید: ۲۹۹

امروزه کاهش آمار ازدواج جوانان از جمله مسائلی است که در جامعه شاهد هستیم، مسئله ای که گاها به یک معضل تبدیل گشته و نه تنها دختران و پسران مجرد را درگیر خود کرده بلکه خانواده ها نیز همچنان در انتظار تشکیل زندگی برای فرزندانشان هستند.

کد خبر: ۳۳۷۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹

به گزارش حرف لر  امروزه کاهش آمار ازدواج جوانان از جمله مسائلی است که در جامعه شاهد هستیم، مسئله ای که گاها به یک معضل تبدیل گشته و نه تنها دختران و پسران مجرد را درگیر خود کرده بلکه خانواده ها نیز همچنان در انتظار تشکیل زندگی برای فرزندانشان هستند.

این درحالیست که تجرد جوانان دهه شصت براساس آماری که توسط مسئولین ارائه شده نسبت به دیگر دهه ها بیشتر است چراکه نه تنها آمار متولدین دختر نسبت به پسران در آن دهه پیشی گرفته است بلکه اکثرا معیار خود را تحصیل در دانشگاه قرار داده بودند نه تشکیل خانواده.

در این میان یکی دیگر از مسائلی که گریبان گیر تاخیر در ازدواج دهه شصتی ها شده است بالارفتن سن فرزند آورییست که این خود نیز یکی از عوامل برای داشتن جامعه ای با جمعیت کهنسال است.

بسیاری از کارشناسان و جامعه شناسان بر این باورند که مسائل اقتصادی در شرایط مالی جوانان برای تشکیل یک زندگی خوب می تواند مانع تمایل ان ها و حتی ترس از ازدواج باشد که از این رو در بسیاری از شهرهای کشور شاهد فسادهای اخلاقی و بی بندوباری های بسیار می باشیم.

باید گفت بهتر است فاصله سنی دختران و پسران کاهش پیدا کند و همچون گذشته 7 تا 9 سال تفاوت وجود نداشته باشد چراکه در صورت پیش گرفتن این روند و البته آسان گرفتن این امر الهی افزایش ازدواج را شاهد خواهیم بود.

در ادامه باید بر این مهم که مسئولین و رسانه ها نیز در افزایش نرخ ازدواج و کاهش جدایی زوجین اثرگذار هستند، می توان بر این مهم تاکید کرد که رسانه ای همچون صدا و سیما می تواند زندگی خوب و خوش زوجین را به این امر تغییر دهد نه اینکه مجلل ترین تالارها و خانه ها را معیار دختران قرار داده و پسران را از گام برداشتن در راه اجرای سنت پیغمبر(ص) بازدارند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان