امروز: جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۷
تعداد بازدید: ۴۵۵

در حالی دو کمپین یکی مخالفین و یکی حامیان استاندار  شب گذشته ایجاد شد  که در آن سوی ماجرا، مدیران شهری و شورای شهر هم  در گرداب اختلاف ها گرفتار شده اند

کد خبر: ۳۴۰۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸

به گزارش حرف لر  

در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کرد؛ خوشبختانه لرستان به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد تا مسئولین بتواند با استفاده از ظرفیتی به نام "قرار گرفتن لرستان در کانون توجهات" بخشی از عقب ماندگی تاریخی این استان را جبران کنند و با اجرای طرح های اشتغال زایی و کمک به  خروج از رکود اقتصادی،  بار دیگر چرخ رونق را در این استان بچرخانند.

 

اما متاسفانه هنوز چند ماهی از این انتخاب نگذشته بود که شیخ هنجار شکن مشعل اولین حواشی را در لرستان در دست گرفت و با اجازه اجرا و دفاع تمام قد از تئاتری به نام "لیلی نام تمام دختران ایران زمین است" که ماهیتی سراسر توهین به شهدا و به سُخره گرفتن رزمندگان و جبهه های حق علیه باطل بود باعث شد که کارنامه سیاهی از خود بر جای بگذارد.

 

در حالی این توهین صورت گرفت که با وجود معذرت خواهی و اعتراف کارگردان این تئاتر به توهینی بودن این تئاتر "حنان" نه تنها هیچ گونه معذرت خواهی نکرد بلکه مدیریت ارشد استان هم در برابر اقدامات مدیر میانی اش سکوت کرد تا هزاران سوال بی جواب را در ذهن مردم باقی بگذارد که آیا استاندار هم راضی به اجرای این تئاتر بود؟

 

تئاتری که چنان تلخ و ناخوشایند بود که همچنان، مردم، نمایندگان پیگیر عزل این مدیر هنجار شکن هستند.

 

اما هنوز مدتی از این وضعیت نگذشته بود که بزرگترین دستگاه اجرایی استان نیز در سیبل حواشی قرار گرفت.

 

ممنوع الورود شدن "بازدار" مدیر کل جهاد کشاورزی استان به استانداری لرستان تنها به خاطر عوض کردن یکی از معاونینش بار دیگر در رسانه ها و  فضاهای مجازی پیچید.

 

تا برهمگان مشخص شود آنچه که گردونه این استان را می چرخاند فشار احزاب سیاسی است تا بازهم قصه پر غصه شایسته سالاری.

 

حال سوال این است آیا مدیر یک دستگاه اجرایی حق انتخاب معاونی را ندارد که برای اجرای سیاست های سازمان همراه و همدلش باشد؟

 

بر همگان واضح است که مدیری که در یک دولت بر روی کار می آید قطعا با شناخت قبلی بوده است  و بیان این دلایل آن هم بعد از اندک مدتی که فلان مدیر توانایی  اداره سازمانی را ندارد تنها نشان از وجود دست های پشت پرده در عزل و نصب ها است و چیزی که بازهم حلقه مفقوده توسعه استان است نگاه فراجناحی و شایسته سالاری در انتخاب مدیران است.

 

بعد از اینکه خبر ممنوع الورودی "بازدار" در فضای مجازی پیچید؛ برخی از معاونین استاندار با جدیت از این تصمیم حمایت کردند تا همچنان شعله های حواشی زبانه بکشد.

 

اما حضور "بازدار" در جلسه شورای اداری آن هم  در زمانی که هنوز مدت کوتاهی از مواضع تند "غضنفری" در نشست خبری با اصحاب رسانه بر علیه مدیر جهاد کشاورزی استان نگذشته بود بازهم سوالات فراوانی را به وجود آورد که آیا استاندار تسلیم فشارهای سیاسی نشده است و اجازه ورود این مدیر را صادر کرده است و یا اینکه برای راضی نگه داشتن وزیر جهاد بر خلاف تصمیم معاونینش عمل کرده است.

 

اما چیزی که بیش از پیش در این دو حواشی به وجود آمده  نمود زیادی  دارد باز هم سکوت استاندار است!

 

هنوز خبر حضور "بازدار" در جلسه شورای اداری داغ بود که بازهم حاشیه دیگر در فضای مجازی شکل گرفت؛ تشکیل دو کمپین یکی مخالفین استاندار و یکی حامیان استاندار  خبر ساز شد.

 

کمپین هایی که به شکاف اختلاف ها بیش از پیش  عمق بخشید اما چند ساعتی از این دوئل نگذشته بود که به دلایل نامعلومی کمپین مخالفین چند ساعت پس از تشکیل و حامیان صبح روز بعد حذف شدند!

 

درحالی این اختلاف ها به وجود آمده است که در آن سوی ماجرا، مدیران شهری و شورای شهر هم  در گرداب اختلاف ها گرفتار شده اند.

 

تشکیل کمپین حمایت از شهردار؛ ناتمام ماندن جلسه پرسش و پاسخ از شهردار در ساختمان شورای شهر و ایجاد شایعاتی مبنی بر عمدی بودن قطع برق در جلسه، صدور بیانیه هایی از سوی برخی از اعضای شورای شهر و به تبع آن پاسخ شهردار نیز فضای خدمت رسانی  را مسموم کرده است.

 

اما باید گفت دود تمام این ماجراها در نهایت به چشم مردمی می رود که چشم انتظار گشایشی در وضعیت استان هستند.

 

حالا فارغ از اینکه در میان این حواشی حق با چه کسانی است باید گفت؛ برای اولین بار لرستان در کانون توجهات قرار گرفته و به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است آیا بهتر نیست مسئولین به جای پرداختن به حواشی و صدور بیانیه های مختلف در فضاهای مجازی تمام تمرکز خود را بر روی استفاده از این فرصت طلایی بگذارند تا بار دیگر حسرت از دست رفتن فرصت ها بر دل مردم باقی نماند.

 

آیا اکنون زمان آن نرسیده است استاندار لرستان به این حواشی ورود پیدا کند و فصل الختام این حواشی را مصوبه و اجرایی کند تا باعث به وجود آمدن این ذهنیت که منشا این حواشی استاندار و چند تن از معاونینش هستند  نشود.! 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان