امروز: چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۵
تعداد بازدید: ۴۲۲

پر بحث‌ترین اقدام ترامپ در این یک هفته گذشته امضای قانونی است که ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به آمریکا ممنوع می‌کند و از زمان اجرایی شدن آن تا کنون اخبار متفاوت و عجیب و غریبی از حواشی آن مخابره شده است. از اعتراضات مردمی در آمریکا تا واکنش سران کشورها...

کد خبر: ۳۶۸۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲

حرف لر  به نقل از وبلاگ "سرباز صفر" نوشت:

 

 پر بحث‌ترین اقدام ترامپ در این یک هفته گذشته امضای قانونی است که ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به آمریکا ممنوع می‌کند و از زمان اجرایی شدن آن تا کنون اخبار متفاوت و عجیب و غریبی از حواشی آن مخابره شده است. از اعتراضات مردمی در آمریکا تا واکنش سران کشورها و بسیاری از موارد دیگر.

یک هفته ابتدایی ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ با جنجال‌های فراوانی همراه بود. مردی که چند ماه پیش او را کاندیدای رادیکال انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده می‌نامیدند و حالا رئیس‌جمهور رادیکال امریکاست. پر بحث‌ترین اقدام ترامپ در این یک هفته گذشته امضای قانونی است که ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به آمریکا ممنوع می‌کند و از زمان اجرایی شدن آن تا کنون اخبار متفاوت و عجیب و غریبی از حواشی آن مخابره شده است. از اعتراضات مردمی در آمریکا تا واکنش سران کشورها و بسیاری از موارد دیگر. 

در داخل ایران هم این مسئله واکنش‌های فراوانی داشت و از کنایه روحانی به ترامپ تا توئیت ظریف و مهم‌تر از آن بیانیه وزارت خارجه برای اجرای اصل اقدام متقابل. ماجرا فقط در وادی سیاست نماند و اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی، کارگردان و بازیگر فیلم فروشنده هم که نامزد دریافت جایزه اسکار بودند و برای این منظور باید به ایالات متحده سفر می‌کردند با انتشار نامه‌هایی اعلام کردند به خاطر این اقدام نژادپرستانه در مراسم شرکت نخواهند کرد که واکنش‌های فراوانی را به همراه داشته است. چند روز دیگر هم مسابقات جهانی کشتی در کرمانشاه برگزار خواهد شد و هنوز اینکه به کشتی‌گیران آمریکایی اجازه ورود به ایران داده خواهد شد یا نه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این تازه از اتفاقات هفته نخست است و هنوز معلوم نیست در ادامه چه رویدادهایی رخ خواهد داد.

 با این حال می‌خواهیم نظر شما را در خصوص این موضوع دربحث بدانیم. اینکه شما بهترین پاسخ به این اقدام رئیس‌جمهور ایلات متحده را چه می‌دانید؟ چه در سطح دولت‌ها و چه در سطح مردم؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سرباز صفرداخلی
وبلاگ نویسان استان لرستان