امروز: پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
Rss خبرهای سایت
کل اخبار:
همه اخبار
صفحه نخست:
صفحه نخست
چند رسانه:
چند رسانه
سياسی:
سياسی
گلدون وبلاگی :
گلدون وبلاگی
فرهنگی واجتماعی:
فرهنگی واجتماعی
وبلاگ نویسان لرستانی:
وبلاگ نویسان لرستانی
آموزش وبلاگی:
آموزش وبلاگی
گفتگو با وبلاگ نویسان:
گفتگو با وبلاگ نویسان
یادداشت:
یادداشت
دین و اندیشه:
دین و اندیشه
کوتاه نوشت:
کوتاه نوشت
سبک زندگی:
سبک زندگی
مسابقه وموج وبلاگی:
مسابقه وموج وبلاگی
حجاب و عفاف:
حجاب و عفاف
ایثار و شهادت:
ایثار و شهادت
صوت و تصویر:
صوت و تصویر
ادبی نوشت:
ادبی نوشت
منتظران ظهور:
منتظران ظهور
المپیک 2016 ریو:
المپیک 2016 ریو
RSS چیست؟

مخفف Rich Site Summary به معنی " چکیده سایت " یا " مختصر و مفید سایت " است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید.

کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند: - نمایش تازه‌ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید) - دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه ( وبگردی با کارآیی بیشتر)

بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت های مورد علاقه خود را را چک کنید تا بتوانید از تازه های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی ، شما ، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم می بینیند و تایتل نوشته های اخیر سایت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده میکنید.

RSS Reader چیست؟ RSS Reader یک نرم‌افزار RSSخوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSSخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم افزار های RSS خوان میتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد.

منبع: ویکیپدیا